پنجاه و پنج روز از بازداشت اسماعیل عبدی دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران می گذرد

پنجاه و پنج روز از بازداشت اسماعیل عبدی دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران می گذرد

اسماعیل عبدی دبیر کانون صنفی معلمان در تاریخ ۶تیرماه باز داشت و به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد، به مدت ۲۰ روز در انفرادی به سر می برد، پس از آن مدتی در سلول های دو نفره روز بازداشت بود، اکنون نیز در اندرزگاه ۸ زندان اوین و در بند عمومی در بازداشت موقت به سر می برد.

 اسماعیل عبدی را در تاریخ نوزدهم مرداد، برای رسیدگی به پرونده اش به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برده و اتهاماتی برابر مواد ۵۰۰ و ۶۱۰ قانون تعزیزات به او تفهیم کرده اند.

اسماعیل عبدی در این مدت به فاصله یک روز با خانواده خود تماس تلفنی داشته و چند بار هم ملاقات حضوری با همسرو فرزندانش داشته است.

تا امروز که نزدیک به دوماه از بازداشت دبیرکل کانون صنفی میگذرد وبا اینکه مرحله ی تحقیقات مقدماتی پرونده ی او به پایان رسیده است، به وکیل ایشان اجازه ی دسترسی به پرونده ی موکلش را نداده اند.

خانواده ی آقای عبدی ازجمله مادر ایشان، نامه هایی به کمیسیون حقوق شهروندی دادگستری تهران و کمیسیون اصل ۹۰مجلس و نایب رئیس مجلس آقای ابو ترابی نوشته و در خصوص روند رسیدگی به پرونده ی فرزندش و اینکه در روز نوزدهم مرداد بدون حضور وکیل در دادگاه کیفر خواست ایشان قرائت شده و تفهیم اتهام گردیده، اعتراض نموده و خواستار رسیدگی به این روند شده است.

فرهنگیان کشور نیز در اعتراض به بازداشت دبیر کل کانون صنفی معلمان و اعتراض به زندانی نمودن معلمان وپیگیری خواسته های قانونی خود، در سی و یکم تیرماه، به دعوت شورای مرکزی تشکل های صنفی سراسر کشور قصد گردهمایی در مقابل مجلس شورای اسلامی داشتند که با برخورد شدید نیروهای امنیتی مواجه شدند.

در این مدت تمام تلاشهای دوستان و خانواده ی عبدی درخصوص آزادی ایشان راه به جایی نبرده است.

اسماعیل عبدی در انتظار جلسه ی رسیدگی به پرونده اش است که به گفته ی خانواده ی ایشان به زودی برگزار خواهد شد.

اسماعیل عبدی پس از اوج گیری اعتراضات  معلمان کشور از اواخر سال ۱۳۹۳  و انتقاداتی که  نسبت به عملکرد دولت داشته اند بازداشت شد.

او همواره به نمایندگی از جامعه معلمان کشور، و به قصد اصلاح روند نا مناسب آموزشی کشور، مطالبات این قشر شریف و زحمتکش جامعه را پیگیری کرده  و صدای آنها را به گوش مسئولان رسانده.

او سالهاست که وقت و انرژی خود را صرف دفاع از معیشت و منزلت معلمان کشور، از مجاری قانونی نموده است.

برای معلمان کشور پذیرفتنی نیست که نمایندگان آنها که خواسته های قانونی شان را به گوش مسئولان رسانده اند به تنهایی بار هزینه های حق خواهی را متحمل شوند، زیرا اعتقاد دارند که این حرکت قائم به فرد نیست و این روش هرگز ابزار موثری در دست فرادستان برای به حاشیه کشاندن مطالبات جامعه ی معلمان نخواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *