اعتصاب غذای زندانی سياسی كُرد در بيرجند

اعتصاب غذای زندانی سياسی كُرد در بيرجند

٢٥ روز اعتصاب غذاي يك زنداني سياسي كرد در بيرجند/محمدامين عبدالهي: اگر به دادم نرسند اعتصاب غذاي خشك مي كنم.

به گزارش آژانس خبري موكريان، اين زنداني سياسي تبعيدي كه از پنجم مهرماه در زندان طبس و در اعتراض به عدم موافقت مسئولان با خواسته هایش دست به اعتصاب غذا زد، امروز چهارشنبه ٢٩ مهرماه ١٣٩٤ در حالي ٢٥ مين روز اعتصاب غذاي خود را پشت سر مي گذارد كه به گفته زنداني به لحاظ جسمي بسيار ضعيف و كم توان شده و به خاطر شرايط تبعيد مضاعف و دوري از خانواده از روحيه نامناسبي برخوردار است.

عبدالهي در اعتراض به عدم توجه مسئولان زندان به درخواست هاي مكررش مبنی بر انتقال به محل سکونت (شهرستان بوکان)، اعطای تسهیلات مرخصی یا موافقت با آزادی مشروط دست به اعتصاب غذا زد كه يك روز بعد از آن (دوشنبه ٦ مهرماه) به زندان مركزي بيرجند منتقل شد و تاكنون اعتصاب غذاي اين زنداني كرد ادامه دارد.

محمدامين عبدالهي در تماسي تلفني با خبرنگار آژانس خبري موكريان، از ادامه اعتصاب غذاي خود خبر داد و گفت: “از تمامي مردم، فعالان مدني و نهادهاي حقوق بشري انتظار دارم از طريق مراجع قضايي پيگير وضعيت من باشند اگر به دادم نرسند اعتصاب غذاي خشك مي كنم و تا آخر ادامه خواهم داد.”

اين زنداني در ادامه افزود: “نه اينكه بريده باشم، من ١٠ سال از شيرين ترين ايام عمرم را در بدترين شرايط توي زندان سپري كردم و خم به ابرو نياوردم. حال شرايط برايم سخت تر شده است؛ وقتي به پدر ٨٠ ساله مريضم فكر ميكنم، به برادرم محمد، كه اكنون در زندان اروميه حكم اعدامش قطعي شده و مهمتر از اينها وقتي به دو فرزند خودم و برادرم فكر مي كنم كه بدون پدر و مادر در شرايط بحران مالي و روحي به سختي بزرگ مي شوند، ديگر تحمل ندارم چنين شرايطي را ادامه دهم.”

پيشتر آژانس خبری موکریان گزارش کرده بود؛ “محمدامین عبدالهی” زندانی سیاسی کرد که از دو سال پیش به زندان طبس تبعید شده بود روز دوشنبه 6 مهرماه 1394 و در دومین روز اعتصاب غذا به زندان بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی انتقال داده شد.

اين شهروند كرد پائیزسال 1384 بازداشت و پس از 15 ماه بلاتکلیفی در دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام محاربه از طریق همکاری موثر و مسلحانه با یکی از احزاب مخالف و نیز تبلیغ علیه نظام، دادگاهی و در مجموع به 18 سال زندان و تبعید به زندان طبس محکوم شد. هنوز ٨ سال از دوران محكوميت وي باقي است.

عبدالهي قبل از تبعيد به زندان طبس در زندان اروميه نگهداري مي شد. اكنون وي در قرنطينه زندان مركزي شهرستان بيرجند مركز استان خراسان جنوبي در شرق ايران و در شرايط اعتصاب غذا به سر مي برد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *