بازداشت احمد منتظری، اثبات یک واقعیت!!!

بازداشت احمد منتظری، اثبات یک واقعیت!!!

دستگیری احمد منتظری، تایید قتل عام زندانیان سیاسی دهه شصت است!!!

احمد منتظری به دلیل پخش نوار صوتی آقای حسین علی منتظری در دیدار با هیات مرگ در قتل عام تابستان سال ۱۳۶۷، مورد خشم رژیم ولایت فقیه قرار گرفت. متهم کردن وی به «اقدام علیه امنیت ملی، انتشار اسناد سری و تبلیغ علیه نظام» و نیز مجکوم کردن وی به ۲۱ سال حبس، نه از موضع قدرت بلکه دقیقا از موضع ضعف رژیم است. زیرا اگر فتوای خمینی برای قتل عام زندانیان سیاسی درست بوده، چرا اظهارات اعضای هیات مرگ باید سری و مخفی باشد. وقتی وجود زندانیان سیاسی مُخِل امنیت رژیم است، چرا پخش نوار صوتی که بر اساس حکم خمینی است، باید جرم محسوب شود. موضع گیریهای متناقض پایوران رژیم بعد از پخش نوار صوتی، واکنش هراس آلود رژیم برای آشکار شدن ابعاد جنایاتی که اتفاق افتاده است.

فتوای خمینی روشن و صریح است، اعضای هیات مرگ همچنان در قدرت و در پستهای حساس و محوری هستند و داغ و درفش همچنان برقرار است. از اینرو چشم انداز یک دادرسی و دادخواهی که پایوران رژیم را به خاطر جنایت علیه بشریت به محاکمه بکشاند وجود دارد. در این موقعیت است که نوار صوتی مزاحم و امنیت رژیم را به خطر می اندازد. در حالی که اصل موضوع، یعنی فتوای دست نوشته خمینی همچنان پا برجاست.

اقدام شجاعانه آقای احمد منتظری، مستند کردن جنایت هولناک کشتار سال 1367 بود. بازداشت آقای منتظری، بار دیگر بر آخرین گزارش سازمان عفو بین الملل گواهی می دهد. عفو بین الملل در گزارش سالانه خود، از نقض مستمر حقوق بشر در ایران طی سال 2016، از شکجه، شلاق و قطع عضو و تکرار مجازاتهای وحشیانه خبر می دهد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *