دومین دادگاه محمدعلی طاهری برگزار شد

دومین دادگاه محمدعلی طاهری برگزار شد

دومین دادگاه محمدعلی طاهری بنیانگذار عرفان حلقه در حالی امروز برگزار شد که گروهی از فعالین عرفان حلقه در حمایت از وی در مقابل دادگاه انقلاب تجمع کردند.

دومین جلسه دادگاه بنیانگذار گروه عرفان حلقه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی امروز (چهارشنبه ۹ اردیبهشت ماه) برای رسیدگی به اتهام افساد فی الارض محمدعلی طاهری برگزار شد.

در این دادگاه با حضور وکلای وی از جمله سیدمحمود علیزاده طباطبایی کیفرخواست قرائت و سپس وکلای محمدعلی طاهری به دفاع از او پرداختند، همچنین گروهی از فعالین عرفان حلقه در اطراف دادگاه تجمع کردند که برخی از آن‌ها دستگیر شدند، در میان دستگیر شدگان تعدادی از مربیان این گروه که پیش تر احکام قضایی در مورد آنان صادر شده بود به چشم میخورد.

محمدعلی طاهری بنیانگذار عرفان حلقه که به جرم توهین به مقدسات در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان اوین است، هم اکنون پرونده افساد فی الارض وی در دست بررسی است و سه تن از مراجع تقلید طی استفتائاتی که از سوی دستگاه قضا صورت گرفته است، حکم ارتداد طاهری را صادر کردند که دادگاه نخست وی روز بیستم اسفند ماه در دادگاه انقلاب برگزار شد.

لازم به ذکر است حکومت ایران، از سال ها پیش مقابله با آیین های معنوی ناسازگار با مفاهیم سنتی اسلام را در دستور کار قرار داده و بسیاری از رهبران و پیروان این گونه آیین ها را تحت تعقیب قرار داده است.

در جمهوری اسلامی ایران، از این آیین ها با عناوینی همچون “عرفان های کاذب” یا “عرفان های نوظهور” یاد می‌شود.

لازم به ذکر است در آبانماه سال گذشته رسانه های نزدیک به دستگاه امنیتی حکومت ایران از محکومیت آقای طاهری به شش حال حبس تعزیری خبر دادند، همچنین آقای طاهری پیشتر در سال ۱۳۹۰ توسط دادگاه انقلاب به اتهام توهین به مقدسات، مداخله در امور پزشکی و لمس بیماران مونث به پنج سال حبس تعزیری، پرداخت جزای نقدی و ۷۲ ضربه شلاق محکوم شده بود. آقای طاهری تاکنون چندین بار بازداشت شده است، آخرین مورد بازداشت وی در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ صورت گرفته است.