خاطرات-استاد-علی-تهرانی

خاطرات-استاد-علی-تهرانی

علی مرادخانی ارنگه (النگه) معروف به شيخ علی تهرانی و يا استاد علی تهرانی ، متولد چهارم ارديبهشت ماه 1305 هجری شمسی ، برابر با دوازدهم ربيع الاول 1345 هجری قمری و بيست و پنجم آوريل 1926 ميلادی است . وی هم اکنون در سال 1396 هجری شمسی (2017 ميلادی)، در سن 91 سالگی در تهران زندگی می کند.

علی تهرانی پس از تحصيلات ابتدايی در تهران به قم برای تحصيلات حوزوی رفت. او شاگرد بسياری از مراجع حوزه های علميه قم ، نجف و سپس مشهد و از شاگردان روح الله خمينی بود.

علی تهرانی يکی از روحانيون مجتهد ، نويسنده و مدرس حوزه علميه است که در دوران پيش از انقلاب سال 1357 نقش مهمی در مبارزه با حکومت محمد رضا شاه پهلوی داشت. ولی اندکی پس از انقلاب و در ادامه زندگی سياسی خود مخالف نظام جمهوری اسلامی گرديد.

پس از استقرار در مشهد ، علی تهرانی در سال 1341 و در سن 36 سالگی با سيده بدری حسينی خامنه ای (تنها خواهر تنی سيد علی خامنه ای رهبر فعلی جمهوری اسلامی ايران) ازدواج کرد. حاصل اين پيوند سه دختر و دو پسر است. فرزند بزرگ او دکتر محمود مرادخانی (تهرانی) هم اکنون مقيم فرانسه است.


خاطرات استاد علی تهرانی که حاوی ناگفته هايی در مورد انقلاب 57 (قبل و بعد از آن) می باشد را در برگه «خاطرات من» ملاحظه نماييد.

http://www.ali-tehrani.com